Tort weselny – inspiracje, trendy i dekoracje 2020

Tort mimo zmieniających się trendów i upodobań Państwa Młodych nadal pozostaje jednym z obowiązkowych elementów przyjęcia weselnego. Uroczyste krojenie i karmienie się nim nawzajem jest wpisane w polską tradycję, jednak dziś Młode Pary celebrują to w mniej w oficjalny sposób. Jestem bardzo ciekawa jak to wyglądało bądź będzie wyglądać u Was, dlatego jeśli tylko macie ochotę podzielcie się tym w komentarzach.

A tymczasem przygotowałam dla Was kilkanaście tortowych inspiracji. 

Białe torty

Są proste i elegancki przez co zyskują spore pole manewru przy doborze dekoracji. Najczęściej przystrajane są kwiatami w tym samym lub w podobnym odcieniu dzięki czemu ich styl pozostaje niezmienny.

Torty z „twistem” 

Co to oznacza? Narzeczeni jako pierwsze wybierają bazę swojego toru. Stanowi ona podstawę do dalszych dekoracji, które są przeróżne! Wprowadzony może zostać kolor, inny kształt, owoce, kwiaty i wszystko to co tylko podoba się Młodej Parze. Taki tort jest fantazyjny i z pewnością niebanalny. 

Nietypowe torty 

Możliwości cukiernicze są ogromne, dlatego obecnie poza tradycyjnymi okrągłymi tortami, które na weselnych stołach pojawiają się od lat Państwo Młodzi wybierają zupełnie inne o nietypowym kształcie takim jak na przykład falbanki. Nie jest to jedyna propozycja, ponieważ istnieje wiele przeróżnych inspiracji dzięki którym narzeczeni mogą stworzyć w pełni personalizowany tort, który będzie wpasowany w klimat i styl wesele oraz co więcej, będzie ich odzwierciedlał. Wachlarz możliwości jest ogromny, ponieważ tort w zupełności nie musi przypominać tego tradycyjnego – pod żadnym pozorem o czym świadczą poniższe zdjęcia. Mnie osobiście bardzo podobają się takie alternatywy dla typowych tortów.

Kwadratowe torty

Wyglądają jak pudełeczka i ciężko uwierzyć, że są prawdziwe i jadalne! Precyzja z jaką zostają wykonane jest zadziwiająca. Są coraz bardziej popularne dzięki czemu dają możliwość do stworzenia innych tortów na bazie kwadratu. Sami zobaczcie.

Kolorowe torty

Na myśl o ślubie i weselu pewnie masz przed oczami białą suknie i właśnie ten kolor chyba najczęściej kojarzy się z tym dniem i tą uroczystością, co jednocześnie przekłada się na to, że tort również widzimy w tym lub bardzo podobnym odcieniu. A jednak nie zawsze tak jest i wiele par łamie te stereotypy wybierając tort w innym kolorze. Jest to indywidualna kwestia i tak naprawdę tyle ile Młodych Par tyle różnych wizji. Kolor tortu najczęściej dopasowany jest do barwy przewodniej przyjęcia, jeśli tylko taka zostaje ustalona. Czasami pary decydują się nie tylko na jeden odcień, a wybierają kilka na których stworzone są wszystkie dekoracje przyjęcia również i tort.

Naked cake

To zdecydowanie jeden z moich faworytów. Naturalność tych tortów jest zachwycająca! Pasują do wesel w stylu rustykalnym lub boho, gdzie wszystko jest lekkie, subtelne i bliskie naturze. Ich prostota i wrażenie, że niektóre z nich stworzone zostały „od niechcenia” daje niesamowity efekt! Możliwości dekorowania jest wiele, torty te mogą być skromne, ale i obficie przystrojone.

Kwiaty 3D

To kolejny faworyt na mojej liście. Ci którzy mnie znają wiedzą, że mam ogromną słabość do kwiatów, a tym bardziej do kwiatów 3D. Te torty są małymi arcydziełami sztuki! Niezwykle romantyczne, subtelne, urokliwe mające w sobie powiem świeżości, który daje im taką lekkość. Z pewnością nie jednej z Was skradną serca. 

Minimalistyczne torty

Ich opis będzie dokładnie taki jak one same. Skromne, proste, bez zbędnych udziwnień. To wszystko.

Gold and shine 

Wiele z nas – kobiet to „sroczki”, które jak wiadomo uwielbiają wszelkiego rodzaju błyskotki i świecidełka, dlatego poniższe tortowe propozycje doskonale wpasują się w ten klimat. Torty z dodatkiem złotych lub błyszczących elementów wyglądają przepięknie i pasują nie tylko do stylu glamour, ale również do stylu rustykalnego pomieszanego z stylem glamour. Ważna jest kolorystyka i dobór odpowiednich dodatków. To te dwa elementy definiują nam konkretny styl.

Torty z suszonymi kwiatami

Suszone trawy, kwiaty, źdźbła zbóż są obecnie bardzo modną, naturalną dekoracją mieszkań i domów, ale nie tylko, ponieważ coraz częściej możemy zobaczyć ten element również w dekoracjach przyjęć weselnych jak i tortów. Styl ten jest mocno związany z klimatem boho, ale w zależności od doboru dodatków wpasuje się również w nieco bardziej elegancki styl wesela.

Tortowych inspiracji jest całe mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Bądźcie kreatywni i otwarci, a znajdziecie taki tort, który przemawia do Was najbardziej. Nie sugerujcie się oczekiwaniami rodziców czy nie wzorujcie się na Waszych znajomych. Oczywiście drobna pomoc, wymiana zdań są bardzo ważne, ale pamiętajcie o tym, że ślub i wesele to Wasze święto, a elementy jakie się na nie składają mają odzwierciedlać Was. Nikogo innego.

Źródło zdjęć: pinterest 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *